Nakliyat Haber Portalı

Yılbaşında Kırmızı Don

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılbaşında Kırmızı Don
2 views
17 Aralık 2015 - 21:28

Yılbaşında Kırmızı Don

Herkes bilir ki yeni yıla kırmızı don giyerek girmek adet olmuştur. Peki yılbaşında neden kırmızı don giyilir? Hiç düşündünüz mü? Bunun nedeni bazı kaynaklara göre çok değişkendir. Ama en bilinen ve kesinlikle gerçek olduğuna inanılan bir hikaye vardır. Amerika’ da iç çamaşırı satan bir adam iflas etmek üzeredir. Ve elinde sadece kırmızı külotlar kalmıştır. Amacı o külotları çabucak satıp borçlarını kapatmaktır. Aklına bir fikir gelir 3-4 tane çalışanına yeni yıla girmeden 1 hafta önce tanıdıkları her kadına 1 tane kırmızı don hediye etmelerini ister.

Uydurma Hikayeler

Hediyeyi verirken de yeni yıla kırmızı don giyerek girmenin şans getirdiğine ve tüm yıl istediklerinin gerçekleştiğine dair hikayeler uydurmalarını söyler. Sonuç olarak batmak üzere olan bu adam 1 hafta içinde tüm borçlarını kapatır ve aldığı yeni siparişler sayesinde de yeni bir mağaza açacak kadar para kazanır. Sanırız çoğumuz bu hikayeden dolayı yeni yılın ilk dakikalarına girerken kadın erkek fark etmeksizin kırmızı külot tercih ediyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.