Nakliyat Haber Portalı

Yerli Otomobilde Son Gelişmeler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yerli Otomobilde Son Gelişmeler
4 views
03 Mayıs 2019 - 23:10

Yerli Otomobilde Son Gelişmeler

Bilim sanayi ve teknoloji bakanı Faruk özlü yerli otomobil imalatı için gelinen son nokta hakkında bilgiler vererek yerli otomobil üretecek ve piyasaya sürecek olan gurubun eylül ayı içinde açıklanacağını belirtti.

Değişimi Yakalamak Gerek

Otomobil teknolojisinde dönüşüm yaşandığını belirten Özlü; Türkiye’nin yerli marka otomobilini tasarlayacak, üretecek ve piyasaya sürecek gurubun bu ay içinde belli olacağını söyledi. Bakan Özlünün konu ile ilgili açıklamaları şöyle: “Dünyanın en prestijli otomobil firmalarına parça üretiyoruz. Çok rekabetçi fiyatlar veriyoruz. Aslında büyük miktarlardaki rakamlardan en küçük rakamlara kadar üretim yapabiliyoruz. Bizde olmayan şey kendi markamız yok” dedi. Otomobil teknolojilerinde ciddi dönüşümlerin yaşandığını belirten bakan Özlü sözlerine şöyle devam etti: “biz bu dönüşümün dışında kalırsak, bundan 10-15 sene sonra otomobil yan sanayinin çıkmaza girebileceğini söyleyebiliriz. Türkiye’de otomobil üretmeye kalktığınız zaman bunun etkilediği birçok teknoloji var. Elektrikli otomobile geçtiğimiz zaman Türkiye’nin elektrifikasyon güce belki yetmeyecek. Elektrik dağıtım şebekelerinin yenilenmesi lazım” diye konuştu.

Markada Gelinen Son Aşama

Bakan Özlü, Bursa merkezli olacak olan Türk otomobil test merkezinde gelinen son aşama hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye’nin yaklaşık 27 milyar dolar otomotiv sanayi ihracatı var. Bu alanda bu kadar mesafe almış ve kendi otomobilini yapmak isteyen ülkenin bir test merkezine ihtiyacı var. Bu test merkezi, Bursa Yenişehir’de 4 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulacak. En prestijli otomobil firmalarına parça üretiyoruz, bizde olmayan şey kendi markamız yok. Kendi tasarımlarımız yok” dedi. Sanayi ve teknoloji bakanının bu açıklamalarından sonra ilk yerli otomobili üretecek gurubu kim olduğu merak konusu oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.