Nakliyat Haber Portalı

Yapay Kalp ve Karaciğer Teknolojisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yapay Kalp ve Karaciğer Teknolojisi
1 views
03 Mayıs 2019 - 19:18

Yapay Kalp ve Karaciğer Teknolojisi

Türkiye’de tıp alanında son yıllarda yaşanmakta olan gelişmelerden biriside yapay kalp ve karaciğer tedavisidir. Trabzonda bulunan Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesinde 152 tane hastaya uygulanan bu tedavi sayesinde hastalarda iyileşme görüldü. 2011 yılında başlanan tedavi ile elde edilen başarı hastalara umut oldu. Trabzon Sağlık Bilimleri Üniversitesi başhekimi İsmet Durmuş tarafından yapılan açıklamada; ‘’Hastahanemizde 2011’den itibaren hem kardiyak hem de sadece solunumsal destek cihazı uygulaması yapılmaktadır. Uygulama, diğer tüm tedavilere rağmen sonuç alınamayan hastalarda hayat kurtarıcı son seçenek olarak kullanılmaktadır’’ diyerek birçok hastanın hayatının kurtarıldığını belirtti.

Tedavi Süreci

Öncelikle her kalp ve karaciğer sorunu olan hastaya bu tedavi uygulanmamaktadır. İleri derece problemi olan hastalara doktorların vermiş olduğu karar ile tedavi süreci başlar. Başhekim İsmet Durmuş’un yaptığı açıklamada ‘’Solunum yetmezliği olgularının son safhasında akciğerleri destekleme, kalp yetmezliği olgularının son safhasında hem kalbi hem akciğeri destekleme maksatlı kullanılan cihaz merkezimizde başarıyla uygulanıyor’’ diyerek tedavinin çok ileri derece hastalara uygulandığını bildirdi. Özellikle hastanede bulunan cihazların ileri teknoloji olması ve yapılan işlemler esnasında kullanılması ile hastaların hayatları kurtarılıyor. ECMO adı verilen cihaz bunlardan en önemlisi olarak biliniyor. Bu cihaz sayesinde hastanın kanı temizlenerek tekrar hastaya verildiği ve böylelikle akciğer’in görevi yerine getirilerek hastanın tedavisi yapılıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.