Nakliyat Haber Portalı

Uyuşturucu Bağımlısı Bebek Hakkında Yeni Karar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uyuşturucu Bağımlısı Bebek Hakkında Yeni Karar
2 views
11 Şubat 2019 - 19:26

Uyuşturucu Bağımlısı Bebek Hakkında Yeni Karar

2 yıl önce Antalya’da uyuşturucu bağımlısı olarak dünyaya gelen bebek hakkında mahkeme tarafından yeni karar verildi. Annesinin ve babasının uyuşturucu bağımlısı olması ve hamileliği döneminde de annesinin uyuşturucu kullanmaya devam etmesi sonucu bağımlı olarak doğan bebek için anneannesi velayet hakkında bulundu. Mahkemenin dosyaları incelemesinden sonra uyuşturucu bağımlısı bebek hakkında yeni karar verildi. Buna göre velayetin annesinde kalmasına dair karara varıldı. Şu an henüz 2 yaşında olan küçük çocuğun velayeti için 1,5 sene uğraşmasına rağmen anneanneye verilmedi. Anneanne G.T’NİN dava dilekçesinde söylediğine göre kızına hamileliği döneminde de uyuşturucu madde kullanmaması için uyarılarda bulunduğunu ancak kızının tüm bu uyarıları dikkate almadığını belirtti. Torununa iyi bir gelecek hazırlamak istediğini ve en iyi şekilde bakacağını belirten anneannenin sesini medya organları duyurdu. Antalya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından görülen davada bebeğin anne ve babasının reşit oldukları için velayet hakkının anneanneye verilemeyeceği kararı verildi.

Uyuşturucu Bağımlısı Annenin Tedavisi

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uyuşturucu bağımlısı annenin tedavisi için yatışı yapıldı. Ancak Alkol ve amade Bağımlıları Merkezinde 1 gece bile kalmayarak anne ve baba tedavi olmayı reddetti. O dönemde bakanlık tarafından olaya müdahale edilmiş ve Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği tarafından özel olarak ilgilenilmişti. Tüm uğraşlara rağmen uyuşturucu bağımlısı çift tedavi olmayı kabul etmedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.