Nakliyat Haber Portalı

TEOG Sınavında Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TEOG Sınavında Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı?
6 views
03 Mayıs 2019 - 22:51

TEOG Sınavında Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalı?

TEOG, günümüzde ortaöğretimden liseye geçmek için öğrencilerin hazırlandığı sınavdır. Bu sınav şüphesiz öğrencilerin hayatlarında şimdiye kadar girdikleri en önemli sınavdır. Bu nedenle bu sınava nasıl çalışmaları ve nasıl başarılı olmaları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen pek çok öğrenci ve bu öğrencilerin velileri bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili size birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Konularınızı Tekrar Edin

Okulda gördüğünüz konuları dikkatlice dinleyin ve not tutmaya özen gösterin. Çıkardığınız notları haftalık ya da aylık periyotlar ile tekrar ederek bilgilerinizin taze kalmasını sağlayın.

Bol Bol Soru Çözün

Bir konuyu ne kadar iyi öğrenmiş olursanız olun, o konudan soru çözmedikçe konuyu tam olarak öğrenmiş sayılmazsınız. Bu yüzden konuları öğrendikten sonra o konuyla ilgili bol bol soru çözerek konularınızı iyice pekiştirin.

Çalışma Programı Oluşturun

Öğrenciler kendileri çalışma programı oluşturabileceği gibi, öğretmenlerinden yardım alarak da bir çalışma programı oluşturabilir. Çalışma programı oluştururken dikkat edilmesi gereken şey programın esnek, yani öğrencinin okul saatlerine uygun ve dolu bir program olmasıdır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.