Nakliyat Haber Portalı

TEKNOFEST Başvurularında Yoğunluk

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TEKNOFEST Başvurularında Yoğunluk
6 views
03 Mayıs 2019 - 20:12

TEKNOFEST Başvurularında Yoğunluk

2018 yılında ilki yapılan ve oldukça fazla ilgi gören İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 17-22 Eylül tarihlerinde yapılacak. Atatürk Havalimanında yapılacak olan TEKNOFEST başvurularında yoğunluk yaşandı. Özellikle teknoloji meraklılarının ilgiyle takip etmekte olduğu festivalin temel amacı Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisinin gelişmesi ile üretim odaklı bir toplum olmasıdır. Özellikle gençlerin merakla beklediği bir festival olan TEKNOFEST’e katılım oranında geçen yıla göre ciddi bir artış yaşandı. 2018 yılında 4 bin 208 kişi başvuruda bulunurken bu yıl 6 bin 774 başvuru yapıldı. Üstelik başvurular halen devam ediyor. Yarışmaya katılan öğrenciler projelerini sosyal medya aracılığı ile paylaşarak ülke genelinde duyurmaya çalışmaktadır.

TEKNOFEST’E Katılım Başlıkları

Birçok farklı kategoride başvuru alınmakla birlikte en çok katılım İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması kategorisinde oldu. Ayrıca insansız hava araçları da TEKNOFEST’e katılım başlıkları arasındadır. Bununla birlikte Roketlerle ilgili katılımlarda oldukça fazladır. İHA’ların tasarımı ile ilgili yapılan başvurularda oldukça özgün tasarımların olması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca bu sene yarışmaya yeni bir kategori daha dâhil edildi. Uçan Araba Tasarımı adı altındaki kategori birçok öğrenci grubunun ilgisini çekti. Yarışmada ki en dikkat çekici başlık olan uçan arabalar hem kara yolu ile ulaşım yapabilen hem de hava yolu ile ulaşım yapabilen araçlar olacak. Takım anlamında bu kategoriye şu ana kadar 470 takım başvuru yaptı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.