Nakliyat Haber Portalı

Şeb-i Arus Töreni İstanbul’da Gerçekleştirildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şeb-i Arus Töreni İstanbul’da Gerçekleştirildi
3 views
30 Nisan 2019 - 8:41

Şeb-i Arus Töreni İstanbul’da Gerçekleştirildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla AdStation tarafından düzenlenen Şeb-i Arus İstanbul 19 Aralık’ta Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Şeb-i Arus İstanbul bu yıl dördüncü defa düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen Şeb-i Arus İstanbul tasavvuf felsefesinin büyük alimiMevlana Celaleddin-i Rumi’nin 742. ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlendi. Törenin sunuculuğunu Ertem Şener ve Necip Karakaya yaptı. Şeb-i Arus İstanbul’da 35 kişilik semazen ekibi ve 30 kişilik mutribin bulunduğu konserde Serkan Kaya, Yusuf Güney, Kutsi, Alişan ve Sami Özer ilahiler söyleyerek törene damgasını vurdu.

Görkemli Bir Tören Hazırlandı

Şeb-i Arus Töreni’nin gelirinin tamamı hayır işlerine aktarıldı. Görkemli törende 500 kişilik bir ekip çalıştı. Şeb-i Arustöreni için 7 tır, 350 ışık robotu, birçok görüntü yansıtma sistemi, 105 metre led teknik ekipmanı kullanıldı.  Gecede sahne alacak semazenler için Sinan Erdem Spor Salonu’nun zemini yeniden döşendi. Salonun bütün heryeri geceye uygun olarak hazırlandı.  Törende Sami Özer’in seslendirmiş olduğu ilahiden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sami Özer’in yanına giderek segah tekbiri getirdi. AdStation Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin PalazoğluMevlana’nın ölüm yıldönümünde Mevlana adına düzenlenen Şeb-i Arus Töreni’nin başarılı olmasının gururunu yaşadığını belirtti. AdStation Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin PalazoğluCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a besmele tablosu hediye etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.