Nakliyat Haber Portalı

Saç Dökülmesinin Nedenleri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saç Dökülmesinin Nedenleri
4 views
30 Nisan 2019 - 0:35

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Birçoğumuz saçlarımızın dökülmesini büyük bir üzüntüyle izliyor ve bunun için çeşitli yöntemler arayarak kendimizi kandırıyoruz. Saç dökülmesinin nedenleri arasında yer alan hormonal problemlerin göz ardı edilmesinin, önce bu problemin tedavisine ihtiyaç duyulduğunun farkında olmuyoruz. Ancak bilmeliyiz ki erkek tipi, yani kalıcı saç dökülmesinin en büyük nedeni hormonlar ve bu durum bayanlarda yaşanmayacak diye bir şey söz konusu değil. Kullandığımız ilaçlar, yaşadığımız üzün stres ve sıkıntılar, beslenme düzenimiz ve uyku bozukluğumuz hormonlarımızın dengesizleşmesine neden olarak saçlarımızı dökebilir. Hormonların saç köklerine olumsuz etkisi şu şekilde olmaktadır. Protein yapısında olan bazı hormonlar, kıl köklerini zayıflatır ve dökülmelerine neden olur. Bu durum genetik olabileceği gibi yukarıda bahsettiğimiz üzere, sizin vücudunuza iyi bakmamanızdan da kaynaklanabilir.

Bayan Tipi Saç Dökülmesi 

Bayan tipi saç dökülmesinin nedenleri arasında da genel olarak aynı sebepler ve genetik yatkınlık yer alır. Bu dökülme erkek tipi saç dökülmesinden farklı olarak alın bölgesinden geriye doğru başlamaz. Başın üst bölgesinde yer yer açıklıklar meydana gelmeye başlar ve dökülmenin aşamaları vardır. Bir süreden sonra kellik kaçınılmazdır. Bu yazımızı okurken aynı belirtileri kendinize görerek korkuyor olabilirsiniz. Saçlarını kaybetme korkusunun her insanda aynı psikolojiyi yaratması son derece doğaldır. Ancak birazdan sunacağımız yöntem ile bu korkunuza elveda diyeceksiniz.

Minoxidil Saç Dökülmesini Engelleyici Serum

Saç dökülmesinin nedenlerine bakılmaksızın, neden ayırt etmeden üstün etki gösteren minoxidil tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bayan ve erkekler için üretimi yapılan ürünü %5lik ve %2lik konsantrasyonlara sahip ve bayan tipi dökülmelerde genellikle %2lik konsantrasyon tercih ediliyor. Düzenli kullanımla 1 yıl içinde dökülmeden eser bırakmayan bu güçlü bitkisel losyon dökülmemiş olan saçlarınıza da hacim kazandırıyor. Minoxidilin %2lik konsantrasyonunu sadece daha hızlı uzayan, hacimli ve dolgun saçlar için de tercih edebilirsiniz. Yani minoxidil, saç dökülmesi problemi bulunmayan ve sadece seyrek saçlarından yakınan kişiler için de uygundur. %5lik konsantrasyon ise erkek tipi aç dökülmelerinde, tamamen dökülmüş saçlar için, kellik sorununda ya da saç kıran tedavisinde tavsiye edilmekte olan son derece güçlü bir formüldür. Ürünü sitemizden temin edebilmeniz mümkündür.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.