Nakliyat Haber Portalı

Reflü Problemi Olanların Bilmesi Gerekenler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Reflü Problemi Olanların Bilmesi Gerekenler
3 views
30 Nisan 2019 - 0:40

Reflü Problemi Olanların Bilmesi Gerekenler

Reflü birçok kişinin şikâyetçi olduğu konulardan birisidir.  Özellikle stresin en önemli sebebi olduğu mide sorunlarında rahatlamak için birkaç ufak öneriyi bilmeniz gerekmektedir. Özellikle midesi rahatsız olanlar düzenli bir hayata kendilerini adapte etmeleri gerekir. Ayrıca düzenli hayatla birlikte yemek düzeninizi de oturtmanız gerekmektedir. Reflü problemi olanların bilmesi gerekenlerden en önemlisi kahvaltı ve akşam yemeği öğünlerinde bir düzen oturtmalarıdır. Ayrıca öğünlerinizin arasında bilinenin aksine son yapılan çalışmalarda en az dört saat olması gerekmektedir. Bu sayede mide dinlenerek kendisini yeni öğüne hazırlamaktadır. Ara öğünlerin son yapılan araştırmalar ile mideye iyi gelmediği ve özellikle uzun süreli dinlendirmeler yapılmadı gerektiğini belirtmektedir.

Reflüye İyi Gelen Yiyecekler

Reflü problemini yaşayanlar midelerindeki asitten her zaman şikâyetçidir. Özellikle mideye asitli yiyecekleri özellikle aç karnına iken almamak gerekmektedir. Portakal limon ve buna benzeyen yiyecekler rahatsızlık verebilir. Bir başka önemli nokta ise yemekleri yerken bir miktar midenizde boşluk bırakmanız ve doymadan kalkmanız rahatlatabilir. Yemekten önce içeceğiniz su yemekten sonra içeceğiniz sudan her zaman daha faydalıdır. Reflüye iyi gelen yiyecekler arasında kuruyemişler arasında özellikle kavrulmamış olanlar mide dostudur. Rezene ve papatya gibi bitki çayları da mide asidini alarak rahatlatan içeceklerdendir. Kahve ve çay gibi kafeinli içecekleri ise daha sınırlı içmeniz gerekmektedir. Özellikle sabah kahvaltısında aç karnına kafeinli içecekleri içmek mideye zarar veren alışkanlıklardır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.