Nakliyat Haber Portalı

Okul Öncesi Eğitimde Oyun

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okul Öncesi Eğitimde Oyun
3 views
03 Mayıs 2019 - 21:53

Okul Öncesi Eğitimde Oyun

Oyun çocuğun yaşamında çok önemli bir yere sahiptir. Bu herkesçe bilinen bir durumdur. Aynı şekilde yetişkinler de farkında olmasa bile yaşamlarına oyunu her zaman dahil etmektedirler. Yetişkinler için eğlenme, stres atma, arkadaşları ile boş vakitlerini değerlendirebileceği bir etkinlik olsa da çocuk için durum bambaşkadır. Oyun çocuğun bebeklikten itibaren tamamen işi olmaktadır. Onun dünyasındaki tek meşguliyeti oyun olmaktadır. Oyun ile keşif yapmakta, oyun ile öğrenmektedir. Yani oyun çocuğun işidir. Okul öncesi eğitimde oyun yönteminin kullanılması bu açıdan önemli olmaktadır. Bu dönemde çocuk birçok şeyi oyun ile öğrenebilir, birçok değeri oyun ile kazanabilmektedir. Bu bağlamda okul öncesi kurumlarındaki eğitim metotları incelenmelidir. Öğretmenlerin bu konuda eğitilmiş olması önemlidir.

Oyun Çocuğun İşidir

Okul öncesi dönemde çocuklara birçok beceri kazandırılmaktadır ve sonraki eğitim süreçlerine zemin hazırlanmaktadır. Bilişsel, motor ve sosyal anlamda hazırbulunuşluk sonraki süreçler için önemli olmaktadır. Okul öncesi dönemlere yönelik hazırlanmış olan programlar incelendiğinde bu becerileri kazandırmaya yönelik birçok çalışma görülmektedir. Bu programların hazırlanmasında oyun çocuğun işidir temeli önemli olmuştur. Çocuğun kazanımları edinebilmesi için oyun yöntemi ön planda tutulmaktadır. Bu bağlamda birçok örnek çalışma bulunabilir ve eğitimciler bu örneklerden yararlanabilir.

Oyun temelli eğitim sadece okul öncesi ile sınırlı kalmamalı ve diğer dönemlerde de kullanılmalıdır. Bu alanda ilgililerin adım atması önemlidir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.