Nakliyat Haber Portalı

Okul Çantalarına Dikkat

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okul Çantalarına Dikkat
3 views
03 Mayıs 2019 - 22:14

Okul Çantalarına Dikkat

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilerin de okul çantası taşıma dönemleri başlamış oldu. Her ne kadar çok şirin gözükseler de çocuklarımızın gelişimini olumsuz etkileyecek durumların yaşanması da pek ala mümkün olmaktadır. Bu kapsamda çocuklarımızı bekleyen en büyük tehlikelerden birisinin ise skolyoz olduğunu ifade edelim. Omurilik eğriliği olarak tarif edilen bu rahatsızlık ilerleyen yaşlarda hareket kabiliyetini de sınırlaması nedeniyle sorunlu görülmektedir.

Çantaları Hafifletin

Uzmanlar ise bu sağlık sorunu ile karşılaşmamak için yapılması gerekenlerin başında çantaların hafifletilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Bu kapsamda ise gerekli gereksiz her şeyin çantalara doldurulması yerine sadece işe yarayacakların koyulması tavsiye ediliyor. Hatta eğer okulda bırakma gibi bir imkan var ise bu durumda kullanılmayacak malzemelerin sürekli olarak getirilip götürülmemesi gerektiği uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Çocuklarımızın geleceği için onların üzerinde gerek veliler gerekse de öğretmenler olarak bizlerin çok fazla yük yüklemememiz gerekmektedir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilecektir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.