Nakliyat Haber Portalı

Milyonlarca Emekliye Müjde! Temmuz’da Yüzde 4 Zam

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Milyonlarca Emekliye Müjde! Temmuz’da Yüzde 4 Zam
6 views
05 Mayıs 2019 - 22:02

Milyonlarca Emekliye Müjde! Temmuz’da Yüzde 4 Zam

Emekliye müjde ülkemizde yaklaşık olarak 12,3 milyonu bulan emeklilerin maaşları temmuz ayı itibari ile zamlanacak. Enflasyon oranlarına göre belirlenecek olan zamlar artık belli olmaya başladı. Belirlenen 4 aylık enflasyon oranlarına göre SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına yapılacak olan zammın oranı yüzde 4 olarak göründü. Emeklilere müjde temmuz ayında milyonlarca emeklinin maaşı bu enflasyon oranına göre artacak. SSK ve BAĞ-KUR’a bağlı olan emeklilerinin maaşında görülecek olan artışın belli olabilmesi için ilk 6 aylık enflasyon verisi beklenmektedir.

Memurların ve memur emeklilerinin enflasyon verilerine göre gerçekleşecek olan zam oranları ise en az yüzde 5 olacak şekilde gözükmektedir. Emeklilere müjde memurların maaşlarındaki katsayılarında görülen artış, pek çok maaşı da etkileyecektir. Milyonlarca emekliyi ilgilendirecek olan temmuz ayı zammı için geri satım devam ederken 6 aylık enflasyon verilerine göre belirlenecek olan zam miktarı da emekliler için merak konusu olmaya başladı. Bu doğrultuda, temmuz ayı zammı ile emekli maaşı ile yapılan araştırmalar da SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için artış gösterdi.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi olanlar, temmuz ayı zammının miktarının ne olacağını ve ne kadar olacağını yakından takip ediyor. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı temmuz ayında gerçekleşecek olan zamda. Memur emeklilerinin, SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlar için temmuz ayı zamları oldukça yakından takip edilmekte ve merak konusu olmaktadır. Emeklilere müjde bu oran şimdilik yüzde 4 olarak hesaplanır iken 6 aylık enflasyon verileri beklenmektedir. Temmuz ayı zammı henüz net olarak belli olmasa da yaşanan yeni gelişmeler ile ve enflasyon verilerine dayanarak yeni tahminler oluşmaya başlandı. Ve milyonlarca emekliyi ilgilendiren zam oranı için araştırmalar devam ediyor.

 • TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) oranlarına göre TÜFE yüzde 1,69 arttı.
 • Enflasyon verileri üzerinden yapılan tahminler, zam oranına ilişkin ipuçları veriyor. 2019’in ilk yarısındaki enflasyon oranı emekliler için yüzde 4 olarak görülüyor.
 • 4 aylık enflasyon verilerine göre zam oranı yüzde 4 olarak gösterildi.
 • Bu oranı emekliler kesin olarak 3 Temmuz’da öğrenecek ve aynı ay içerisinde gerçekleşecek olan zamlar emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Editörlük icerikmakale tarafından yapılmaktadır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.