Nakliyat Haber Portalı

Memur ve Emeklilere Büyük Müjde! Flaş Bayram İkramiyesi Gelişmesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Memur ve Emeklilere Büyük Müjde! Flaş Bayram İkramiyesi Gelişmesi
11 views
05 Mayıs 2019 - 22:40

Memur ve Emeklilere Büyük Müjde! Flaş Bayram İkramiyesi Gelişmesi

Memur ve emeklilere büyük müjde milyonlarca emekliyi ve memurları ilgilendirecek önemli kararlar yolda. Emekliler geçen sene bayram ikramiyesi gibi büyük bir imkana kavuşur iken, memurlar da bu konuda beklenti içerisinde girmişlerdir. Ayrıca memurlara verilmekte olan aile yardımının emeklilere de verilmesi için hem TUED (Türkiye Emekliler Derneği) hem de memur sendikaları çalışmalarını sürdürmektedir. Hali hazırda memurlara çalışmayan eş için aylık 278 TL, 0 ve 6 yaş arasındaki çocuklar için 65 TL, 6 yaş üstü çocuk için 32 TL verilmektedir. Eğer talepler gerçekleşir ise, eşi çalışmayan, 6 yaş ve üstü 2 çocuğa sahip olan bir emekli, aylık 344 TL yani senelik 4 bin 127 TL aile yardımını alabilecek.

Milyonlarca SGK ve BAĞ-KUR emeklilerini ve milyonlarca memuru ilgilendiren bu haber 3600 ek gösterge ve pek çok sosyal yardım hakkında gerçekleşecek olan düzenlemeler ile de oldukça merak konusu olmuştur. Memur ve emeklilere büyük müjde yeni sözleşmeler ile mali ve sosyal haklar gelecek. Yaklaşık 3 milyon memur ve 2 milyona yakın memur emeklisi içinde toplu sözleşme görüşmelerinin temmuz ve ağustos aylarında yapılacağı gündem arasında yer almaktadır. Verilen kararlar ile memurların ve emeklilerin yüzlerinin güleceği beklenmektedir.

Görüşmeler esnasında hem emekliler hem de memurlar için pek çok talebin masaya yatırılması beklenmektedir. Yalnızca karara bağlanacak olan talep 2 yıllık olan zam oranları değil, aynı zamanda da ek gelir yaratacak taleplerdir. Bu sebepten dolayı da milyonlarca memur ve emeklilerin gözü bu karardadır. Ayrıca memurların bayram ikramiyesi, emeklilerinde ek gelir talebi üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Memur ve emekliler büyük müjde eğer beklenilen talepler gerçekleşir ise milyonlarca memur ve emeklilerin yüzü gülecektir. Taleplerden bazıları;

  • Emeklilerin ikramiyelerindeki hesaplarda enflasyon oranlarının dikkate alınması,
  • Memur emeklilerinin de aile yardımından yararlanılması gerektiği,
  • Memurlara da emekliler gibi bayram ikramiyesinin ödenmesi gerektiği,
  • Özel hizmet tazminatındaki yansıtma oranında artış yapılması ve emekli maaşlarının, ikramiyelerin tutarlarında artış sağlanması,
  • Emeklilere ya da memurlara zam dönemlerinde ödenmekte olan 6 aylık enflasyon farkı aylık veya 3 aylık olarak ödenmesi de masada yatırılacaktır.

Makale icerikmakale tarafından hazırlanmıştır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.