Nakliyat Haber Portalı

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kredi Kartını Doğru Kullananlar Kazançta.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kredi Kartını Doğru Kullananlar Kazançta.
7 views
05 Mayıs 2019 - 22:27

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Kredi Kartını Doğru Kullananlar Kazançta.

Kredi kartı özellikle de kayıtlı ekonomi açısından kişiler için oldukça önemli bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Kredi kartları kişilere ödeme aracı olmanın yanı sıra pek çok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Peki, Kişiler kredi kartlarını kullanır iken nelere dikkat etmeleri gerekir? Yanlış kullanıldığı takdirde batağa sürükleyen doğru kullanıldığında ise kazanca çevrilen kredi kartı, kişiler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü artık günümüzde kredi kartı kullanmayan insanların sayısı yok denecek kadar azdır.

Kişiler tarafından kredi kartlarının bedava alışveriş aracı olarak görülmesi oldukça tehlikeli olmaya başlamıştır. Çünkü fark etmeden de olsa kredi kartları ile belki de gelecekteki tüm gelirlerimizi ipotek altına almakta ve yüksek faizler ile de kazançlarımızı bankacılara teslim ediyoruz. Bu nedenle de kredi kartı kullanırken bilinçli olmak gerekmektedir.  İhtiyaçlarımız doğrultusunda elimizde bulunan kredi kartını avantaja çevirmek mümkündür. Ödemeler gecikmeden, zamanında yapıldığı zaman bankaya pozitif bir görünüm sergilenmiş olunacaktır. Bu pozitif görünüm ile de banka ile gerçekleşecek bütün işlemler olumlu yönde ilerleyecektir.

Harcamalar yapılır iken bilgilerin gizli kalması gerekmekte ve bu gizlilik oldukça önem taşımaktadır. Ödeme yapılır iken herhangi bir şüphede banka ile iletişime geçmek yararlı olacaktır. Üstelik kredi kartını kullanır iken yapılan en büyük hatalardan birisi de kredi kartı ile yapılmakta olan alışverişlerde yaşanılan rahatlıktır. Oysa ki unutulmaması gereken bir şey vardır ki kredi kartı borcunu ödeyen yine sizsinizdir. Kredi kartı da nakit parada olduğu gibi sizin bütçenizden gitmektedir. Peki, Kredi kartını kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

 • Taksitle alınan ürünün taksit miktarının tamamını ödemek gerekmektedir. Çünkü hem taksit yaptırılıp hem de asgari ödeme yapılır ise iki kere faiz ödemek zorunda kalırsınız. Bir taksit bitmeden, bir taksit daha ekleyerek ikincisini yapmayın.
 • Kredi kartını alırken son ödeme tarihini kontrol etmek gerekmektedir. Eğer ki tarih bizim için uygun değilse değişiklik yapılmalıdır.
 • Ekstreleri dikkatli bir şekilde inceleyin ki yapmadığınız bir harcamayı fark ettiğinizde itiraz edin.
 • Bankalar limit tutarı kadar faizsiz olarak 1 aylık kredi imkânı sunmaktadır. Yapılacak en doğru şey harcanılanın tamamını ödemek. Yani ödeyebileceğimiz kadar harcamak.
 • Bütçe yaparken kredi kartınızı da hesaba katın.

 

Makale icerikmakale tarafından hazırlanmıştır.

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.