Nakliyat Haber Portalı

İstanbul Film Festivali

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İstanbul Film Festivali
7 views
30 Nisan 2019 - 8:25

İstanbul Film Festivali

Düzenli olarak her yıl düzenlenen İstanbul Film Festivali bu yıl 38. Kez sinema severler ile buluşuyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen festival her yıl coşku ile karşılanıyor. Festival bu yıl 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Festivale sinema dünyasından birçok başarılı isim katılacak. Film festivali programı 175 uzun metrajlı ve 11 kısa filmden oluşmaktadır. 12 gün süresince 45 ülkeden 187 yönetmenin toplam 186 adet filmi gösterilecek. Sadece film gösterimi ile sınırlı kalmayan festival birçok etkinlik gerçekleştirecek. Festivalde ünlülerin katılımıyla sohbet, söyleşi, konser gibi etkinlikler de yer alacak.

Film festivalinin programı ilk kez 13 Mart tarihinde İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın The Marmara Taksim’de düzenlenen basın toplantısında açıklandı. İKSV genel müdürü Görgün Taner tarafından yapılan açılış konuşmasında festivale dair geçmişten günümüzde yer alan yeniliklerden bahsetti. Yine basın toplantısında İstanbul Film Festivali direktörü Kerem Ayan festival programı ve etkinlikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Dikkat Çeken Film Festival Afişi

Düzenlenecek olan film festivalinde; festival afişi dikkatleri üzerine çekti. Ünlü ve efsane yönetmen Kubrick’in meşhur filmi “Otomatik Portakal” daki Alex karakterine gönderme yapmaktadır. Afiş görseli ve iletişim tasarımı TBWA/Berlinli sanatçı fotoğrafçı, yönetmen ve yazar Sebastian Bieniek iş birliğiyle hazırlandı. Festivale katılmak için bilet almanız gerekmektedir. Bilet satışları 23 Mart’tan itibaren Biletix’ten satışa sunulacaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.