Nakliyat Haber Portalı

Emekliye En Az 1.927 TL! İşte Emeklinin Temmuz Zammı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Emekliye En Az 1.927 TL! İşte Emeklinin Temmuz Zammı
6 views
05 Mayıs 2019 - 22:14

Emekliye En Az 1.927 TL! İşte Emeklinin Temmuz Zammı

Yaklaşık 12 milyon emeklinin maaşındaki artışın detayları Temmuz ayında bildirilecek. Oran artışının uygulanmasındaki belirleyici faktör, 2019 yılının ilk 6 ayında uygulanacak enflasyon göstergeleri olacaktır. Yılın ilk 6 ayında SSK emeklileri için enflasyon oranı artırılacak ve emeklilere zam oranı da bu şekilde belirlenecek. Bu nedenle, Ocak-Haziran aylarında enflasyonun bekleneceği ve Nisan ayı verisinin Nisan ayında açıklanacağı tahmin edilmektedir. Böylece ilk 4 aylık veriler yayınlanacak denebilir.

Mevcut Emekli Maaşı Ne Kadar?

9 milyon SSK memurlarının artışı ve emekli Bağ-Kur çalışanlarının beklentisine göre Temmuz ayındaki zam için yüzde 6 oranında bir artış beklenmektedir. Emekli işlemlerin en düşük maaşlarında 691 lira artış beklenirken, SSK emeklilerinde bin 927 lira artış olacak. Ramazan tatilinden önce bu yıl ilk zammı alan emekliler bir de Temmuz kampanyasını bekliyorlar. Bu şekilde emeklilere Temmuz zammı uygulaması herkesi memnun edecek gibi duruyor. Merkez Bankası’nın beklentilerine göre düzenlenen son ankete göre, faiz oranlarının yükseltilmesinin ilk anahtarı ortaya çıkmıştır.

Anket sırasında elde edilen bir tahmine göre Temmuz ayındaki artış yüzde 6 olacak. Ekonomistler ile yapılan ankette enflasyon öngörüsü uygulanırsa, ek ücret de dahil olmak üzere en düşük maaş, emekliler için 2 bin 693 bin lira olacak gibi görünüyor. Bağ-Kur tarım emeklilerinin maaşı, bin 260 liradan 97 kuruşa ulaşacak gibi görünüyor. SSK emeklileri içinse en düşük maaş 2.000 bin olarak belirlenecek gibi duruyor. 30 Nisan 2018’de, hükümet, her yıl iki dini bayram için toplam 1000 lira ikramiye ile emekli, dul ve yetim kesimine destek vermeye karar vermişti. Bu yıl, Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere 2 ikramiye verileceği düşünülüyor. Emeklilere tanesi 1.000 lira olmak üzere toplam 2.000 lira ikramiye verilecek. Yani temmuz emekli maaşı oranı 312 lira daha yükselecek. Böylece, bu yaz emeklilerin 2 bin 312 liralık bir maaşı olacak gibi görünüyor.

Yeni Emekliler De Yararlanacak Mı?

SSK, Bağ-Kur dahil olmak üzere 1000 TL tutarında emeklilerin hesabına yapılan ek ödemelerin yeni emekli olan kişilere de verileceği açıklanmıştır. Bu ödemelerin 27 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri ​​arasında kredilendirilmesi muhtemeldir. Geçen yıl, 7 ve 8 Haziran tarihlerinde 2 gün şeklinde emeklilerin hesap numaralarının son hanesine göre sıra ile ödenmişti. Emekli maaşının ödenme tarihinden önce, emekli olanlar bu yılın ilk ikramiyesini kullanabilecekler. Sadece ikramiye değil, maaş da emeklilikten önce ödenecek. Bu da emekli maaşındaki artış için bir artı olarak düşünülmektedir.

Makale iceirkmakale tarafından hazırlanmıştır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.