Nakliyat Haber Portalı

Dünya Dili kabul Edilen İngilizcenin Doğuşu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya Dili kabul Edilen İngilizcenin Doğuşu
4 views
29 Nisan 2019 - 17:11

Dünya Dili kabul Edilen İngilizcenin Doğuşu

Eski yüzyıllarda Akdeniz ticaretin kalbi olarak kabul edilirdi. Bu bölgeye ticaret için birçok ülkeden insanlar akın ederdi. Farklı dilde insanlar ile ticaret yapmak durumunda kalınıyordu. Bu sebepten dolayı da ortak bir dil gereksinimi ortaya çıktı.

Birkaç Dilden Derlenerek Oluşan Dil

Venedik, Floransa gibi şehirler bu ticari para dolaşımının Avrupa yakasında bulunan ana durak noktasıydı. Bundan dolayı,  yeni dilin büyük bir kısmı İtalyanca kelimelerden meydana geliyordu. Bunun yanında Arapça, Farsça, Türkçe ve Yunanca dilleri de yeni dilde önemli bir yer tutuyordu.

Frenk Dili İngilizce Oldu

Gemicilerin, tüccarların, esir kimselerin ve askerlerin konuştuğu melez dile Latince adı ile “Lingua Franca” dendi. Bizde ise  “Frenk Dili” denirdi. MüslümanlarAvrupalılara hep “Frenk” derdi. Bazı kaynaklarda ise Frenk diline Sabir de denildiği görülüyor. Dönemin tüccarlarının ortak konuşma dili olmasından dolayı, bugün bazı dil bilimciler, devirlerin uluslararası anlaşma diline “lingua franca” diyor. Yani o zamanki linguafrancagünümüz İngilizcesi oluyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.