Nakliyat Haber Portalı

Berna Laçin- Kıraç Polemiği

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Berna Laçin- Kıraç Polemiği
6 views
30 Nisan 2019 - 0:11

Berna Laçin- Kıraç Polemiği

Ünlü şarkıcının geçtiğimiz dönemde “Ben bir vatanseverim; İngilizce eğitim kalkmalı. Çocuklarım okulda İngilizce sıkıntısı yaşıyorlar. Türkiye’de İngilizce eğitime son verilmeli. Bazı anne-babalar İngilizce öğrenilmesini bir numaralı eğitim olarak görüyor. İngilizce eğitim, Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor”

Şeklindeki açıklamaları pek çok kişiden eleştiri aldı. Türkiye’ de İngilizce eğitime ilişkin gündemde olan Kıraç’ a bir yorum da Berna Laçin’ den geldi. Berna Laçin, Kıraç’ ın bu düşüncesine katılmadığını sosyal medya üzerinden”E yolla İngilizce eğitim vermeyen okula be arkadaş, okuldan bol ne var memlekette! Sen yollama belki başkası yollar, ona da karışma ama. Bu devirde bir İngilizce yetmez zaten, ne kadar çok dil bilir o kadar dünya vatandaşı olur çocuklar. Dün, bir yazar, Alman eşinin sadece İngilizce bildiğinden ve bunun yetersiz olduğundan söz ediyordu! Yeni nesil dünya vatandaşı olmalı bunu ne kadar erken kavrarsak o kadar iyi” şeklinde eleştirdi.

Kıraç’ tan İngilizce Eğitim Yorumu

Berna Laçin’ in Kıraç’ ın ifadelerine yönelik yorumunun ardından Kıraç’ tan cevap gecikmedi. “Sevgili Berna ,dünya vatandaşlığı yalanı egemen devletlerin bizi kontrol altına almak için ortaya attığı kemiklerden biridir. Hepimizi işe yarar ve uyumlu köleler yapmak için. Sen de biliyorsun ki ilk önce Türkiyemizde yurttaşlık bilincini oluşturmalıyız” şeklinde paylaşımda bulundu.  Bunun üzerine Berna Laçin tekrar kendisine İngilizce eğitimin şart olduğunu belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.