Nakliyat Haber Portalı

Ankara Sanat Galerisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ankara Sanat Galerisi
9 views
30 Nisan 2019 - 8:27

Ankara Sanat Galerisi

2018 Ocak ayında açılan Ankara Sanat Galerisi Ankaralı sanat severlerin gözdesi olmuştur. Kütür Bakanlığı’nın da desteğiyle kültür bakanı tarafından 16 Ocak 2018’de açılışı gerçekleşmiştir.“Medeniyetimizin İzinde” isimli karma eserler sergisi ile merhaba demişti. Bu sergi 3 ay sürmüş olup klasik hat, tezhip, minyatür, naht, el yazması Kuran-ı Kerim ve tesbih eserlerinden oluşmuştur. Bu yıl ise Ankara’da adeta bir sanat rüzgârı estiriyor. Ankara Sanat GalerisiTürkiye’nin kendi sergi salonuna sahip olan ve sadece klasik sanatlara odaklı olmasıyla ayrıcalık taşıyor. Buranın amacı Türk İslam Sanatlarının Ankara’daki görünürlüğünü ve farkındalığını arttırmayı, eser üretiminin genişletilerek arttırılmasını hedeflemektedir. Ankara Sanat Galerisi ve Müzayede Evi seçkin müzayedelere ve söyleşilere de ev sahipliği yapmaktadır.

Galeri bu yıl ise sezona büyük bir sergi programı ile giriş yaptı. Eylül ayında başlamış olup Haziran’a kadar devam edecek olan sergi programları birçok sanatkara ve esere ev sahipliği yapacaktır. Medeniyetimizin en kıymetli sanatlarından biri olan Ebrû sanatı sergisi de önümüzdeki günlerde olacak.

“İnşirah” Ebru Sergisi-Duygu Orak

1987 yılında Ankara’da doğan Duygu Orak’ın sanat hayatı 2005 yılında üniversiteye girişi ile başlar. Neyzen, ebrucu Sadrettin Özçimi’nin kendisini öğrenci olarak kabul etmesiyle profesyonel anlamda ebru çalışmalarına başlar. 2009 yılında atölyesi olan Gülzar-ı Aşikan’ı kurar.

Ruhundaki zarafetin ve inceliğin, eserlerine yansıdığını görürüz. Kıymetli Ebrucu Duygu Orak bu yıl “İnşirah” ismini verdiği sergisini Ankara Sanat Galerisi’nde sanat severlerle buluşturuyor. İnşirah Ebru Sergisi 15-30 Mart arası sürecek olup hafta içi her gün ziyarete açık olacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
uludag nakliyat

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.