Nakliyat Haber Portalı

1 Kasım Seçimlerinin Türkiye Ekonomisine Etkisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1 Kasım Seçimlerinin Türkiye Ekonomisine Etkisi
3 views
06 Aralık 2015 - 23:48

1 Kasım Seçimlerinin Türkiye Ekonomisine Etkisi

13 yıldır tek başına bir iktidar tarafından yönetilen ülkemiz 8 Haziran sabahı farklı bir tablo ile uyanmış ve hiçbir siyasi parti tek başına hükümet kurabilme yeterliliğine ulaşamamıştır. Bu duruma ülke ekonomisi ciddi anlamda tepki vermiş, 8 Haziran da dolar kuru yüksek oranda değer kazanmış ve borsa düşmüştür. Daha sonra hükümet kurma noktasında partiler arasında yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanmış ve Türkiye 1 Kasım’da tekrar seçime gitmiştir.

2 Kasım Sabahı Seçim Sonuçlarına Piyasaların İlk Tepkisi

2 Kasım sabahı sandıktan tek başına iktidar çıkınca piyasalar buna olumlu tepki vermiş ve dolar kuru düşmüş ve borsa yükselmiştir. 2 Kasım sabahı ortaya çıkan tablonun, ülke ekonomisine etkileri ilk andan itibaren kendini göstermiştir.

Seçimden Sonraki Süreçte Ekonomide Yaşanan Gelişmeler

Seçimlerden sonra bir ayı aşkın bir süre geçmiştir. Bu dönemde ortaya çıkan ekonomik tablo ve buna da piyasaların tepkisinin olumlu yönde olmasına rağmen, son dönemde Rusya ile yaşanılan kriz ekonomide istenilen düzeyde ilerlemenin önüne geçmiştir. Bu süreçte hükümetin kurulması Rusya ile yaşanılan krizin etkilerinin ekonomide yaşanabilecek ciddi sıkıntıların önüne geçmiştir.

Gelecekte Ülke Ekonomisinde Oluşabilecek Tabloya Genel Bakış

1 Kasım seçimlerinden sonra tek başına iktidarın çıkması ve iktidarın günümüz koşullarına göre ekonomik reformları ivedilikle yapması bunun yanında Rusya ile yaşanılan krizin sona ermesi gelecekte ülke ekonomisinin istenilen seviyeye gelmesine katkıda bulunacağı bir gerçektir. Hükümetin ekonomik olarak planladığı ve hayata geçirmeyi amaçladığı projelerin başlanması ve ekonomik olarak verilen sözlerin yerine getirilmesi, ülke ekonomisinin canlanmasına neden olacaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Türkiyem Web Tasarım seo Firmasına Ait Olup İzinsiz Alınması Kopyalanması Halinde Tüm Yasal İşlemler Başlatılacaktır.