Ziya Sevim Anadolunun Üreten Ekonomi Hareketini Malatyada Başlattı

14 Haziran 2016 Salı, 01:18

Ziyaretlerinden sonra haber sitemize çok özel  açıklamalarda bulundu ;”Türkiye’nin tüketen ekonomisinden ;Üreten ekonomi sistemine geçmesi için birilerinin elini taşın altına koyması gerekmekteydi. Bizlerde vatanımız ve milletimiz için elimizi taşın altına koyduk. Malatya da başlattığımız bu hareket tüm Türk-İslam ve Müslüman  coğrafyasına ışık olacaktır ”dedi

Özellikle Anadolu’nun kalkınma hareketinin gelişmesini savunan sevim açıklamalarının devamında ”Anadolu’nun kalkınması demek Büyük Türkiye hayalini gerçekleşmesi demektir ” diye konuştu.

Açıklamalarının devamında Malatya’nın ekonomisine de değinen sevim ”Malatya Doğu Anadolu bölgemizin ışığı olacak bir şehirdir. Özellikle kayısısı ile meşhur olan Malatya halkı , bölgelerine daha fazla sanayi yatırımı yapılması çağrısında bulunuyor. Çünkü Malatya’da gördüğüm kadarıyla kayısı olursa iyi olmaz ise perişan durumda olduğunu gördüm. Anadolu’nun tamamının istediği üreten ekonomi ve Anadolu’nun sanayi hamlesini ; Malatya’da özlemle bekliyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir