Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

WhatsApp Web Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

16 Eylül 2017 Cumartesi, 14:56

WhatsApp Web Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Birçok kişi WhatsApp kullanırken, WhatsApp Web’in nasıl çalıştığını bilmemektedir. Sizler için WhatsApp Web nasıl kullanılır sorusunun cevabını yazının devamında anlatıyoruz.

WhatsApp birçok kişinin hayatını kolaylaştıran bir uygulamadır. Aynı zamanda WhatsApp’ın içerisinde yer alan WhatsApp Web uygulamasınız nasıl kullanıldığını anlatmadan önce; telefon ve bilgisayarınızın internete bağlı olduğundan emin olun. Kendi bilgisayarınızı kullanmıyorsanız işiniz bittikten sonra WhatsApp Web’den çıkış yapmayı unutmayın.

WhatsApp Web, bütün İOS, Android ve Windows Mobile işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

WhatsApp Web Kullanımı

-WhatsApp Web kullanımı oldukça kolay olan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde WhatsApp’ınızı bilgisayarınızdan yönlendirebileceksiniz. Telefonunuzun ve bilgisayarınızın internete bağlı olduğundan emin olduktan sonra internet sayfasından WhatsApp Web sayfasına giriş yapın.

-Daha sonra telefonunuzdan WhatsApp’a giriş yapın. Ayarlar kısmından Whatsapp Web’e tıklayın.

-İnternet sayfasında çıkan kodu telefonunuzdaki sayfaya okutun.

-Bu işlemden sonra telefonunuzda bulunan WhatsApp’ın içerisindeki bütün konuşmalar bilgisayarınıza aktarılacak. Bilgisayar üzerinden bütün konuşmalarınızı kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp Web’den Nasıl Çıkış Yapılır?

Yazının devamında WhatsApp Web’den nasıl çıkış yapılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz. İşiniz bittikten sonra, eğer kullandığınız bilgisayar kendinize ait değilse WhatsApp Web’den çıkış yapmayı unutmayınız. Aksi takdir de WhatsApp’ınız kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Bunu önlemek için, bilgisayar üzerinden açtığınız WhatsApp Web’in ana sayfasında bulunan Oturumu Açık Tut seçeneğindeki işareti kaldırmanız gerekmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir