Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Tesettür Abiye Modelleri

19 Eylül 2017 Salı, 14:56

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür giyimin son zamanlar önem kazanmasıyla birlikte;  tesettür abiye modelleri de çok fazla çeşitlilik kazanmaktadır. Tesettür abiye elbiseler, mezuniyet ve düğünlerde, kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Mezuniyet Tesettür Abiye Modelleri

Kadınlar, mezuniyet tesettür abiye modelleri için daha çok sifon elbiseleri tercih etmektedir. Şifon elbiseler; hem mezuniyet için kadınların yaşlarına uygun olmakta hem de kadınları daha enerjik göstermektedir. Bu tür elbiselerde genellikle açık renk tercih edilmektedir. Ayrıca tesettür de elbise ile aynı renkte kullanılmaktadır.

Düğün Tesettür Abiye Modelleri

Düğünlerin açık veya kapalı alanda yapılmasına göre tesettür abiye modelleri farklılık göstermektedir. Kapalı bir mekân için kadınlar, iki farklı renkten oluşan modelleri tercih etmektedir. Elbisenin üst kısmı dar ve açık renk olurken; alt tarafı daha geniş ve koyu renkten oluşmaktadır.  İki renkten oluşan bu elbiseler, kemer ile kombin yapılarak daha şık hale gelmektedir. Ayrıca bu tür elbiseler için kadınlar elbisenin üst kısmı ile aynı tonda tesettür kullanmayı tercih etmektedir. Yine kapalı mekânlar için kadınlar, Dantel veya işleme detaylı abiye elbiseleri kullanmaktadır. Dantel ve işleme detaylı elbiselerde ise bordo ve yeşil renkler öne çıkmaktadır.

Açık havada bir mekân için daha çok şifon veya kuyruklu abiye modelleri seçilmektedir. Açık renk tercih edilen bu modeller için yine açık renk tesettürler kullanılmaktadır.  Tulumlar da kadınlar tarafından düğün tesettür abiye modelleri için çok fazla tercih edilmektedir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir