Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Taşerona Kadro Verilmeyecek!

26 Eylül 2017 Salı, 18:10

Taşerona Kadro Verilmeyecek!

Başkan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklama ile taşerona kadro mu? Yoksa sözleşme mi? verilecek sorusunun cevabını verdi. Yöneltilen sorunun cevabını açıklamayan Başbakan yalnızca devletle bağları kurulacağını belirtti.

Habertürk, TRT haber, A Haber, NTV ve CNN Türk ortak yayını sırasında medya temsilcileri tarafından sorulan soruları cevaplayan Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalar ile kafalarda bulunan soruların cevap bulmasını sağladı.

Taşeron işçiler için kadro mu sözleşme mi? olacağı sorusu yöneltilmesi üzerine vermiş olduğu cevap ile işçilerin endişe etmemesi gerektiğini belirtti.

Taşeron işçiler yapılacak düzenleme sayesinde artık kadro veya sözleşmeyle haklarını koruyabilecek mi? Merak edilen sorular arasında yer alıyordu. Yönlendirilen sorunun cevabını Başbakan Binali Yıldırım net bir şekilde açıklanmasa da dolaylı yollardan vermiş oldu.

Taşeron İşçilere Kadro Mu Sözleşme Mi?

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre taşeron işçiler ile ilgili konunun en geç bu yıl sonuna kadar karara bağlanmış olması bekleniyor. Taşeron olarak çalışan işçilerin endişe etmemesi gerektiğini belirten Başbakan yapılacak düzenlemeyle devletle bağları kurulacağını belirtti.

Kadro mu yoksa sözleşme mi? olacak şeklindeki soruyu tam olarak cevaplamasa da devletle bağları kurulacağını belirten Başbakan düzenlemelerin devam ettiğini bildirdi. En geç yıl sonuna kadar yapılacak düzenlemeler sayesinde işçilerin devletle bağlarının kurulacağını sözlerine ekledi. Bu nedenle vatandaşların bu konuda endişe etmemesi gerektiğini belirtti.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir