Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Sağlık Çalışanları İle İlgili Düzenleme Gelecek

23 Eylül 2017 Cumartesi, 12:56

Sağlık Çalışanları İle İlgili Düzenleme Gelecek

3.Halk Sağlığı Günleri kapsamında konuşma yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık çalışanlarının sorunlarına yönelik olarak yeni bir düzenlemenin yolda olduğunu ifade etti. Bu kapsamda sağlık çalışanlarının taleplerini dikkate alacaklarını ifade eden Demircan yıpranma payı ile ilgili düzenlemelerin de en kısa sürede yapılacağının sözünü verdi.

İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın

Demircan parti olarak bu zihniyeti benimsediklerini ifade ederken bu kapsamda sağlık sektörünü çok daha yükseklere taşımak istediklerini belirtti. Bunun için ise sürekli olarak tüketen değil aynı zamanda da üreten bir konuma gelinmesi gerektiğini ifade eden Bakan Demircan bunun için canla başla çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Sağlık sektörü içerisinde çok başlılık olduğunu ancak bunu kendilerinin kaldırdığını ifade eden Demircan yeni düzenlemeler ile de tek çatı altında toplanmanın daha da sağlamlaştırılacağını ifade etti. Böylelikle hizmetler daha etkili bir şekilde sunulabilecek ve vatandaşların da çalışanların da memnuniyet oranı artacaktır. Ayrıca sendikanın taleplerini de dinleyen Demircan gerekli düzenlemelerin yapılacağı konusunda da müjdeleri verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir