Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Rusya Ve Türkiye EURO 2016 Finallerinde Aynı Grupta Yer Alabilir mi?

06 Aralık 2015 Pazar, 19:14

Gruplarda mı Yer Alacak?

Son dönemde ortaya çıkan Rusya ve Türkiye arasındaki gerilim EURO 2016 finallerinde iki ülkenin aynı gruba düşmesi ihtimali ve iki ülke takımlarının karşılaşma ihtimallerinde oluşabilecek sorunları gündeme getirmiştir. Peki, Rusya ve Türkiye EURO 2016 finallerin de aynı grupta yer alabilir mi? UEFA bu noktada şu ana kadar bir girişimde bulunmuş mudur?

Rusya Ve Türkiye EURO 2016 Finallerinde Aynı Grupta Yer Alabilir mi?

Rusya ve Türkiye EURO 2016 finallerinde aynı grupta yer alabilme ihtimali bulunmaktadır. Çünkü Rusya finallerde grup seçimine ikinci torbadan Türkiye ise dördüncü torbadan katılacaktır. Her torbada bir takımın bir gruba katılacağı düşünüldüğünde Rusya ve Türkiye’nin EURO 2016 finallerinde aynı grupta yer alması ihtimaller arasındadır.

UEFA EURO 2016 Finallerinde Rusya Ve Türkiye’nin Ayrı Grupta Yer Alması Noktasında Bir Çalışma Yapıyor mu?

EURO 2016 finallerinde Rusya ve Türkiye’nin aynı grupta yer almaması için UEFA nezdinde bir çalışmanın bulunup bulunmadığı konusu ise UEFA yetkilerinden gelen açıklamaya göre normal organizasyon sürecinin işlediği yönünde olmaktadır. Yani UEFA şu an için yaptığı açıklamaya göre böyle bir çalışmanın olmadığını bildirmiştir.

EURO 2016 Finallerinde Rusya Ve Türkiye Aynı Grupta Yer Alması

EURO 2016 finallerinde ülkemiz ve Rusya milli takımlarının aynı grupta yer alması durumunda finallerde iki ülke arasında oynanan müsabakada olumsuz bir durumun ortaya çıkıp çıkmayacağı ise EURO 2016 finallerine kadar şu anda iki ülke arasında var olan gerilimin düzeyi ya da gerilen ilişkilerin normalleşmesi belirleyici unsurlar arasında yer alacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir