Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Polnet Çöktü Uçaklar Kaçtı?

29 Eylül 2017 Cuma, 18:09

Polnet Çöktü Uçaklar Kaçtı?

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan Polnet arızası neticesinde oluşan kuyruklar birçok yolcunun uçağını kaçırmasına neden oldu. Öyle ki şu ana kadar 1.000 yolcunun uçağını kaçırdığı ifade ediliyor. Havalimanında ise uzunca kuyruklar meydana geldi ve bu oluşan kuyruklar uçak saati gelen kimselerin uçaklarına ulaşmalarına da imkan tanımıyor.

Polnet Niçin Kullanılıyor?

Polnet polisler tarafından kullanılan bir bilgi sistemi. Bu sistem içerisinde kişiye ait tüm bilgiler toplanmaktadır. Bu sayede bir kişi hakkında var olan yakalama, tutuklama vb. kararlar bu sistemde görünmektedir. Dolayısıyla da araması olan kişiler havalimanlarına geldiklerinde bu sorgudan geçtikten sonra seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Biletler Ne Olacak?

Arızanın Polnet sistemi üzerinde olması devletin sorumluluğunu doğurmaktadır. Bu kapsamda biletini kullanamayan yolcuların mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir. Bu konuda mahkemeden karar beklemek yerine idarenin kendisinin karar vermesi gerekmektedir. aksi takdirde iş son derece uzayacak ve kimsenin derdine çare olmayacaktır.

Böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmayacağı bilinmiyorsa da önümüzdeki günde de bu tarz olayların yaşanmaması için dua ediliyor. Sevdiklerine ya da işlerine kavuşacak kimseler bu gibi nedenlerden geç kalabilmektedir.

Sabahtan akşama kadar olan bu yoğunluğun son bulması ve yeniden tekrarlanmaması için yetkililerin de çalışmalar yaptıkları belirtiliyor. Havalimanında Polnet kuyruğu oluşması sonucu uçağını kaçıran yaklaşık 1.000 yolcu ise mahzun ve sinirli bir şekilde havalimanından ayrılmak zorunda kaldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir