Son Dakika
25 Aralık 2017 Pazartesi

Memurlara İkramiye Müjdesi

14 Eylül 2017 Perşembe, 14:39

Memurlara İkramiye Müjdesi

Geçtiğimiz günlerde memurların hakları konusunda hükümet ile yapmış oldukları toplantıdan sonra açıklamalarda bulunan Memur- Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutan memurlara tanınacak yeni haklar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Memurlara verilecek olan ikramiyeler, hac izni gibi pek çok düzenlemeyi içeren geniş bir listeyi kamu oyu ile paylaşan Bayraktutan Üç milyon 700 bin memurun yüzünü güldürecek açıklamalarda bulundu.

Memurlar Artık Dini Bayramlarda Bayram İkramiyesi Alacak

Memurlara bayram ikramiyesi konusunda Memur Sen olarak son derece ısrarcı olduklarını belirten Bayraktutan hükümetten memurlara dini bayramlarda maaş ikramiyesi verilmesinin gündemde olduğunu belirtti.

Memurlara Hac İzni Gelecek

Hac vazifesini yerine getirmek isteyen memurların en büyük sorunlarından birisi izin konusuydu. Hacca gitme çalışamamak için bir mazeret kabul edilmediğinden memurlar yasal olmayan yollara başvurmaktaydı. Bunlardan biriside sahte rapor almaktı. Memurların yaşamış olduğu bu zor durumun önüne geçmek için çalıştıklarını belirten Bayraktutan bu konunun de gündemde olduğunu belitti. Çalışma hayatları boyunca memurlara 1 defa haz izni verileceğini söyleyen Bayraktar memurlarımız artık hacca gitmeleri durumunda izinle sayılacak şeklinde açıklamalarda bulundu. Hac vasifesi dolayısı ile alınan izinlerde maaştan kesinti olarak memurlara yansıtılmayacak ve izinli olunan süre memurların yıllık izinlerinden düşülmeyecek. Hac sebebi ile verilen izinler konusunda ısrarcı davranan Memur Sen kanadı bu isteklerin devlete ek bir külfet getirmeyeceğini belirtmektedirler. Memurlara hac izninin seneye hac mevsiminde kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir