Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Gribe Karşı Önlem

02 Ekim 2017 Pazartesi, 19:14

Gribe Karşı Önlem

Kış mevsiminin yaklaşması ve hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte grip hastalığı görülme olasılığı da artmaktadır. Özellikle içinde bulunduğumuz mevsim geçişi döneminde hastalıklara karşı korunmak önem taşımaktadır. Bu dönemlerde vücut direncini artıracak besinler tüketilmesi ve dengeli beslenilmesi tavsiye edilmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek hastalıklardan korunmada etkili olacağından dolayı buna destek olan faaliyetlerin yapılması gerekir. Bunun için vitamin ve protein yönünden zengin besinlerin tüketilmesi hastalıklara karşı fayda sağlamaktadır.

Gribe karşı önlem için vücut direncinin yüksek tutulması önem taşır. Bunun için uyku düzeninin aksatılmaması, her yetişkinin ihtiyaç duyduğu uykuyu alarak daha aktif bir yaşam sürmesi tavsiye edilmektedir. Bu durum her yaştan insan için geçerlidir.

Gribe Karşı Bitki Çayları

Bilindiği üzere bitkilerin pek çok hastalığa karşı çözüm yolu olduğu görülür. Bunun için vücudu hastalıklara karşı koruyan bitkiler araştırılarak bu bitkilerin çaylarını tüketmek gribe karşı önlem niteliği taşır.

Gripten korunmak için mevsime uygun şekilde giyinmek de önem arz etmektedir. Buna göre serin havalarda giyilecek ince bir hırka vücudu mevsim geçişlerinin etkisinden koruyarak hastalık oluşumunu en aza indirmektedir.

İnsanlar arasında nezle ile karıştırılan grip, nezleye kıyasla daha ağır geçmektedir. Bu nedenle önlem alınmalı ve vücut gribe karşı korunmalıdır. Bunun için eller temiz tutulmalı, bol su içilmeli, kalabalık ortamlardan uzak durulmalı ve vücudun dinlenmesine önem verilmelidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir