Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Geleceğin Meslekleri

22 Ağustos 2017 Salı, 00:19

Geleceğin Meslekleri

İnsanların özellikle de gençlerin, merak ettikleri konunun başında geleceğin çok para kazandıran meslekleri olmaktadır. Meslekleri iyi tanımak gençlerin Üniversite eğitimi başta olmak üzere gelecekte doğru mesleği seçebilmelerinde büyük katkısı olmaktadır. Bunun yanın da kişilerin gelecekte istedikleri mesleği yapabilme adına kendi yeteneklerinin de farkında olması gerekmektedir.

Yönetim Bilişim Uzmanlığı

Geleceğin en popüler mesleklerinden biri, hiç şüphesiz Yönetim Bilişim Uzmanlığıdır. Teknoloji ve mobil çağda yaşadığımız düşünülürse internet ve teknoloji araçlarının insan yaşamında etkinliğinin artacağı varsayıldığında, Yönetim Bilişim Uzmanlığının geleceğin mesleklerinden biri olacağı tartışılmazdır.

Teknoloji Temelli Geleceğin Meslekleri

Endüstri mühendisliği, Elektronik haberleşme mühendisliği ve Mekatronik mühendisliği, teknoloji temelli diğer geleceğin popüler mesleklerindendir.

Geleceğin Diğer Meslekleri

Teknoloji temelli mesleklerin yanında; Psikoloji, görsel iletişim tasarımı, tıp, moleküler biyoloji genetik, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlığı, uluslararası finans uzmanlığı ve Avrupa Birliği ve Avrupa Birliği İlişkileri Uzmanlığı yer almaktadır.

Meslek Tercihi Yaparken Dikkat Edilen Husus

Meslek tercihi döneminde olan gençlerin, bu meslekleri çok iyi tanımaları ve kendi yeteneklerine uygun meslekleri tercih etmeleri, seçtikleri meslekte istedikleri başarıyı yakalayabilmelerine yardımcı olacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir