Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

25 Eylül 2017 Pazartesi, 12:35

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşam alanlarındaki eşyaların yerleşim şekli hem görsel hem de kullanım açısından bir hayli önemli.  Her evin kendi farklı düzeni olsa da bazı uyarılara dikkat ederek daha fazla memnuniyet sağlayabilirsiniz.

Her Yeri Eşyayla Doldurmayın

Eşyalarınızdan vazgeçemiyor olabilirsiniz, ancak evde hareket alanı bırakmak kullanım açısından son derece önemli bir detay. Özellikle ortalama büyüklükte bir odadan bahsediliyorsa amaca yönelik yerleşimlerin olması ayrıca öneriliyor.  Geniş alanlarda ise gözü yormayan seçimler yapılmasına özen gösterilmeli.

 Renklerde Zıtlık Yaratın

Her yerin benzer tonlarda olduğu yerlerde dekorasyon boğucu olabilir. Göz yorgunluğu olmaması ve kendinizi daha enerjik hissetmek için zıt renklerden yararlanabilirsiniz. Örneğin duvarlar koyu renkteyse koltuk ve perdelerin açık tonlarda olması gibi. Koltuklar koyu renkse de duvarlar açık renk kullanılabilir.

Rahatlığa Önem Verin

Yaşam alanınızda dilediğiniz gibi hareket etmek, dinlenmek ve hayatınızı daha anlamlı hale getirmek için rahat bir ortam yaratmanız gerekir. Memnun olmadığınız bir ortamda hayatınızı devam ettiriyorsanız ve bunu değiştirmek istiyorsanız dekorasyon yapmak işe yarayacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir