EURO 2016 da Rusya Ve Türkiye Milli Takımları Ayrı Gruplarda mı Yer Alacak?

06 Aralık 2015 Pazar, 14:57

EURO 2016 da Rusya Ve Türkiye Milli Takımları Ayrı Gruplarda mı Yer Alacak?

Son dönemde ortaya çıkan Rusya ve Türkiye arasındaki gerilim EURO 2016 finallerinde iki ülkenin aynı gruba düşmesi ihtimali ve iki ülke takımlarının karşılaşma ihtimallerinde oluşabilecek sorunları gündeme getirmiştir. Peki, Rusya ve Türkiye EURO 2016 finallerin de aynı grupta yer alabilir mi? UEFA bu noktada şu ana kadar bir girişimde bulunmuş mudur?

Rusya Ve Türkiye EURO 2016 Finallerinde Aynı Grupta Yer Alabilir mi?

Rusya ve Türkiye EURO 2016 finallerinde aynı grupta yer alabilme ihtimali bulunmaktadır. Çünkü Rusya finallerde grup seçimine ikinci torbadan Türkiye ise dördüncü torbadan katılacaktır. Her torbada bir takımın bir gruba katılacağı düşünüldüğünde Rusya ve Türkiye’nin EURO 2016 finallerinde aynı grupta yer alması ihtimaller arasındadır.

UEFA EURO 2016 Finallerinde Rusya Ve Türkiye’nin Ayrı Grupta Yer Alması Noktasında Bir Çalışma Yapıyor mu?

EURO 2016 finallerinde Rusya ve Türkiye’nin aynı grupta yer almaması için UEFA nezdinde bir çalışmanın bulunup bulunmadığı konusu ise UEFA yetkilerinden gelen açıklamaya göre normal organizasyon sürecinin işlediği yönünde olmaktadır. Yani UEFA şu an için yaptığı açıklamaya göre böyle bir çalışmanın olmadığını bildirmiştir.

EURO 2016 Finallerinde Rusya Ve Türkiye Aynı Grupta Yer Alması

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir