Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

En Çok Hangi Gün Alışveriş Yapılıyor?

29 Eylül 2017 Cuma, 18:10

En Çok Hangi Gün Alışveriş Yapılıyor?

Yapılan son araştırmalara göre internet üzerinden alışveriş yapanlara ilişkin ilginç veriler ortaya çıktı. Bu veriler kapsamında ülkemizde alışverişin en fazla yapıldığı gün Perşembe olarak belirlendi. Bunun yanı sıra en az alışverişin yapıldığı gün ise Pazar günü. Bu veriler ise dünya genelinde tüm ülkelere göre değişiklik arz ediyor.

Popüler Saatler

Alışveriş gününün yanı sıra saatlerinin de önemi bir hayli fazla olmaktadır. Bu kapsamda ifade etmek gerekirse en çok alışveriş yapılan saatler 14-16 saatleri arasında olmaktadır. Bununla birlikte mesai saatleri dışında da alışveriş bitmemekte ve 21-23 arasında da ayrı bir hareketlilik yaşanmaktadır. İşte bu veriler ise e ticaret siteleri için ayrı bir önem arz ediyor. Zira bu saatlere ilişkin politikalar geliştirenlerin daha başarılı olacağı muhakkaktır.

Dünya Geneli

Dünya genelinde verilere bakılacak olursa en çok alışveriş Salı günü yapılıyor. Bu kapsamda reklamlara tıklama oranı da Salı günleri en fazla olmaktadır. Bununla birlikte dünyada en az alışveriş yapılan gün ise cumartesi olarak kayıtlara geçiyor.

İşte bu veriler ile alışveriş alışkanlıklarımızda fikir edinebiliriz. Bu kapsamda e-ticaret yapanlar için de bu zaman dilimleri özellikle üzerinde çalışılması gereken hususlar olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca reklam tıklama oranları da bu günlerde arttığı için tüm site sahipleri için avantajlı bir durumdan söz etmek mümkün olabilecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir