Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Eğitimde F@tih Projesinin önemi

07 Aralık 2015 Pazartesi, 21:37

Eğitimde F@tih Projesinin önemi

Milli Eğitim Bakanlığının, 2011 yılında Milli Eğitimde başladığı F@tih projesi, geçen süreçte eğitiminin teknoloji ile bütünleşmesine katkıda bulunmuştur. Halen üzerinde çalışılan projenin bir kısmı, günümüzde okullar yansımıştır.

F@tih Projesinin Donanım Boyutu

İlk iki fazı tamamlanan bu projede ortaöğretim ve ortaokullardaki bütün sınıflar etkileşimli tahta ile donatılmış, okulların internet altyapıları yeniden yapılmış ve birçok öğrenciye tablet bilgisayar verilmiştir. Son fazda ise ilkokullarda etkileşimli tahta ve alt yapıya kavuşacaktır.

F@tih Projesinin Eğitim Boyutu

Teknoloji alt yapısının yanında, eğitim ve teknolojinin entegre olması olan F@tih projesinde, öğretmenler hizmet içi eğitime alınmış, bunun yanında EBA sistemi ile öğrencilerin ve öğretmenlerin kolaylıkla ulaşabildiği eğitim materyalleri hizmete sunulmuştur.

F@tih Projesi İle Teknoloji Destekli Eğitim

Eğitimde F@tih projesi ile öğrencilerin teknoloji destekli eğitim almaları kolaylaşmakta ve projenin tamamlanması ile de dersler tamamen teknolojiye uyumlu bir şekilde sınıf ortamında işlenebilme olanağına sahip olacaktır. Okullara büyük yenilik getirmesi beklenen projenin tamamının ise, iki yıl içerisinde hizmete girmesi beklenmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir