Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Dört Liralık Dondurmayla Geleceğini Kuracak!

24 Eylül 2017 Pazar, 12:53

Dört Liralık Dondurmayla Geleceğini Kuracak!

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki Engin Yiğenoğlu aldığı dondurmadan çıkan şifre ile dondurma firmasının yaptığı çekilişe katıldı. Şanslı genç çekiliş sonucu “Porsche” markalı lüks bir otomobil kazandı.

Ülke genelinde yalnızca iki kişiye verilecek olan lüks otomobili kazandığı için mutlu olan Yiğenoğlu, gazetecilere açıklama yaparak araba ile ilgili planlarını paylaştı.

Arabayı Sermaye Yapıp Kendi İşini Kuracak

İktisat mezunu olan Yiğenoğlu, mezun olduğundan beri işsiz olduğunu ve yaklaşık dört yıldır ailesinin yanında bisiklet servisi işiyle meşgul olduğunu ifade etti. Yiğenoğlu, aldığı dört liralık dondurmadan kazandığı yaklaşık 525 bin liralık lüks otomobil ile geleceğini kuracak. Otomobili alınca satacagini ve önce ailesine yardım edeceğini ifade eden genç, daha sonra ise mesleğini icra edebileceği bir iş kurmak istiyor.

İşlemler Tamam, Otomobil Bekleniyor

Otomobil sahibi Yiğenoğlu, lüks araca sahip olmak için gerekli yasal süreci tamamladı ve aracın teslim edilmesini bekliyor. Porsche marka aracın KDV ve ÖTV’si firma tarafından ödeniyor. Yiğenoğlu ise veraset ve intikal vergisini ödemek suretiyle araca sahip olabilecek.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir