Son Dakika
27 Aralık 2017 Çarşamba

Çocukların Yeni Oyuncağı Slime, Tehdit Saçıyor

21 Eylül 2017 Perşembe, 18:07

Çocukların Yeni Oyuncağı Slime, Tehdit Saçıyor

Son dönemde çocukların elinde oynadıkları oyun hamuruna benzeyen ancak çok daha akışkan, elastik, pırıltılı maddeler gördüyseniz işte o Slime olabilir. Peki bu slime nedir, çocuklar açısından riskli midir?

Slime Vakaları Yaşanmaya Başladı Bile

Son zamanlarda kırtasiyelerde satılan ve çocukların elinden düşürmediği bu oyuncak aslında sağlığı tehdit ediyor. Bu oyuncak uyuşturucu maddelerin olduğunun ortaya çıkması üzerine veliler ve öğretmenler harekete geçti.

Slimenin ilk vakası Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yaşandı ve bu oyuncak nedeniyle bir çocuğa egzama teşhisi konuldu. Slimenin içerisinde zehirleme ihtimali olan boraks, uyuşturucu mahiyeti bulunan traş köpüğü ve yapıştırıcı gibi riskli maddelerin bulunduğu açığa çıktı. Tek başına bile riskli olan boraksın diğer kimyasallarla buluşması daha riskli bir hal teşkil ediyor.

Uzmanlar Uyarıyor, Veliler Dikkat

Uzmanlar oyuncağın kullanımının yaygınlaşması üzerine aileleri uyardı. Oyuncağın yapımında kullanılan maddelerin bir araya gelmesi ile bir nevi uyuşturucu oluştuğunu ifade eden uzmanlar, oyuncağın aynı zamanda bağımlılık yapabileceğini ifade ederek aileleri uyarıyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir