Son Dakika
25 Aralık 2017 Pazartesi

Boyun Düzleşmesi Çağımızın Sorunu

12 Eylül 2017 Salı, 14:44
Boyun Düzleşmesi Çağımızın Sorunu

Boyun Düzleşmesi Çağımızın Sorunu

Boyun düzleşmesi sonradan ortaya çıkan fiziksel bir hastalıktır. Normalde C harfi görünümünde olan omurganın şeklinin zamanla düzleşip I harfi şeklinde olmasıdır.

Boyun Düzleşmesinin Nedenleri  

Boyun düzleşmesinin nedenleri arasında yaşam   tarzınız büyük bir öneme sahiptir. Gün içerisinde hareketsiz kalmak, sürekli oturmak, sık sık pozisyon değiştirmemek, yüksek yastık kullanmak ya da yastıksız yatmak boyun düzleşmesinin önemli nedenlerindendir.Boyun düzleşmesinin etkenlerinden biri de duruşunuzu etkilediği için fazla kilolar olarak gösterilebilir.

Boyun Düzleşmesi Çağımızın SorunuBoyun Düzleşmesinin Belirtileri Nelerdir?

Boyun düzleşmesinin gündelik yaşamınızı yakından etkileyen belirtileri vardır. Belirtiler rahatsızlığın seviyesine göre değişir. En sık gözlenen belirtiler boyunda ağrı ve baş dönmesi şeklindedir.

Boyun Düzleşmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Tedavi hastalığın düzeyine göre farklılık gösterir. Hastalığın düzeyini öğrenmek için bir nöroloji uzmanına gidilmelidir. Hastalık çok ilerlemişse cerrahi yöntemlere başvurulur.Hastalığın çok ilerlemediği durumlarda ise fizyoterapist eşliğinde  düzenli olarak yapılan boyun egzersizleri ile iyileşmek mümkündür.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir