Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

AKK’yi İlk Kaldıran Kurum

26 Eylül 2017 Salı, 18:10

AKK’yi İlk Kaldıran Kurum

Bilindiği üzere yapılan son düzenlemeler ile birlikte adil kullanım kotası yani AKK’nin kaldırılacağı kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda internet sağlayıcıları harekete geçerek çalışmalarını yapmaya başlamışlar ancak şimdiye kadar bunu kaldıran olmamıştı. Bu yönde ilk adım ise TurkNet tarafından atıldı. Bu sayede artık TurkNet müşteri kullanım kotasına takılmadan internet keyfini yaşayabilecekler.

150 GB Sınırı Kaldırıldı

Daha önceki sisteme göre internet kullanıcıları 150 GB tüketim yaptıktan sonra internet hızı yavaşlıyordu. Bu ise oldukça çok internet kullanan kimseler için işlerinin aksaması anlamına geliyordu. Bu kapsamda TurkNet son yaptığı duyurusu ile birlikte bu sınırlamayı da kaldırdığını ifade etti.

Bu durumun ise TurkNet’in hali hazırdaki müşterileri ile gelecek müşterilerini yakından ilgilendirdiği ifade ediliyor. Bu uygulama ile birlikte AKN’siz internet kullanmak isteyenlerin ilk tercihinin TurkNet olacağını ifade etmek mümkün olacaktır. Bu da müşteri kitlesini artıracaktır.

Ayrıca TurkNet tarafından yapılan açıklamalara göre internet ücretleri bu uygulamadan herhangi bir şekilde etkilenmeyecek. Eski ve yeni müşterilerin hepsi sınırsız 100 mbps hızındaki interneti 59.99 TL’den alabilecekler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir