Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulmak Mümkün

26 Eylül 2017 Salı, 18:10

Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulmak Mümkün

İnternetin akıllı telefonlarla her zaman ulaşılabilir olması, beraberinde yeni bir bağımlılığı gündeme getirdi. Akıllı telefonlar sosyal ortamda, hemen her yerde elden düşmeyen bir materyal durumunda.  Ancak uzmanlar hem kişisel hem de sosyal olarak bağımlılığın zararlı olduğu konusunda hemfikir. Diğer yandan bu bağımlılıktan kurtulmak da alınacak bazı önlemlerle mümkün.

Bildirimlerinizi Kapatın

Akıllı telefon bağımlılığından kurtulmak için onunla olan bağlarınızı kopararak işe başlayabilirsiniz. Bildirimleri almamak, sizin kontrolü elinize almanız için iyi bir adım olacaktır. Aksi halde aklınız devamlı bildirimlere takılmaya devam eder ve telefonun elinizden düşmemesi de normal olacaktır.

Gerekenden Fazla Önem Vermeyin

Akıllı telefonla bu kadar fazla meşgul olunmasının arkasında gerçekten bu telefonda önemli işlerin olması bulunmuyor ne yazık ki. Birçok kişi zaman öldürmek, beklerken sıkılmamak ya da bir ortamda kaçacak bir alan bulmak için bu cihazlarlı kullanıyor. Bunun yerine kendinize ve etrafınızdakilere daha dürüst davranmayı deneyebilirsiniz.  Akıllı telefonun önceliğiniz olmaması sizin elinizdedir. Onun sizi kontrol etmesine izin vermeyin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir