Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

8 Büyük Olay Dünya’nın Sonunu Mu Getirecek?

18 Eylül 2017 Pazartesi, 14:56

8 Büyük Olay Dünya’nın Sonunu Mu Getirecek?

Bilim adamlarının yaptığı araştırmaların sonucuna göre gelecekte yaşanacak bazı olaylar Dünya’nın sonu mu geliyor sorusunu akıllara getirdi. İşte yaşanması muhtemel bazı olayları sizin için listeledik:

-Kısa bir süre sonra, Dünya’daki manyetik kutuplar yer değiştirecek. Buna bağlı olarak da pusulalar artık kuzeyi değil, güneyi gösterecek. Yapılan araştırmalara göre Dünya’nın manyetik alanı zayıflıyor. Bu da kutupların yerinin değişeceğinin en büyük işaretçisi. Yapılan tahmine göre bu olayın gerçekleşmesi yaklaşık birkaç yüzyılı bulabilir.

-Bir milyon yıl içerisinde Dünya’ya yakın bir yıldız patlaması olacak. Patlayacak olan bu yıldızlar yaklaşık olarak Güneş’in 800 katı büyüklüğünde.

-Bir milyar yıl sonra Dünya kurak bir yer olacak. Dünya’nın ısısı o kadar fazla olacak ki, bütün okyanuslar buharlaşacak. Güneş 4,5 milyar yıl önceki parlaklığını yüzde 30 arttırdı. Bir milyar yıl sonra bu parlaklık yüzde 40-50 arasında olması bekleniyor.

-4 milyar yıl sonra, Samanyolu Galaksisi ile Andromeda Galaksileri çarpışacak. Çarpışma Dünya’dan 160.000 ışık yılı uzakta olsa bile Dünya bu çarpışmadan etkilenecek.

-7 milyar yıl sonra Güneş Dünya’yı yutacak kadar büyümüş olacak. Kızıl bir yıldız topuna dönüşecek. Zamanla ömrü bitecek ve ısıtamayacak.

-8 milyar yıl sonra Güneş beyaz bir yıldız olacak. Zamanla soğuyacak ve siyah rengini alacak.

-100 milyar yıl sonra artık göreceğimiz tek yıldız Milkomeda Galaksisine ait olacak.

-Trilyonlarca yıl sonra yeni yıldız oluşmayacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir