Son Dakika
24 Aralık 2017 Pazar

40 Saatte Hacamat Eğitimi

30 Eylül 2017 Cumartesi, 21:45

40 Saatte Hacamat Eğitimi

Geleneksel tedavi yöntemlerimizden olan hacamat ve sülük yöntemleri artık doktorlara da öğretiliyor. Bilindiği üzere atalarımız bu teknikler ile hastalıklarına çare bulabilmekteydi. Bunun yanı sıra bu işten para kazanmak isteyenler de piyasaya çıkmış ve açtıkları kaçak işyerlerinde bu işleri yapmaya başlamışlardı. Bilinçsizce ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılan bu işlemler ise insanların sağlıklarını tehlikeye atmaktaydı.

Profesyonel Hekimler Yapacak

Artık bu hizmetler doktorlar tarafından sunulacak ve bu sayede daha hijyenik ortamlar sağlanmış olacak. Bununla birlikte işin eğitimini almış doktorlar ile başarıya ulaşmak daha da kolay olacak.

Bu kapsamda gerek doğudan gerekse de batıdan uzman kişiler getirilerek Türk doktorlar eğitilecek. Bu sayede profesyonel bir şekilde uygulama yapabilmeleri sağlanacak.

Ameliyat Son Çare

Bu yöntemlerin yaygınlık kazanmasıyla birlikte ameliyatların son çare olacakları ifade ediliyor. Böylelikle farklı yöntemler ile hastaların sağlıklarına kavuşabilmeleri sağlanacak. Bununla birlikte şimdiye kadar bu hizmeti alan hastalardan da çok sayıda olumlu geri dönüşün yaşandığı ifade ediliyor. Durum böyle olunca bu yöntemlerin de önemi daha da artıyor.

Ayrıca doktorlara verilen bu eğitimler ücret karşılığında veriliyor. En kısa eğitim süresi 40 saat iken eğitim saatleri 1.000 saate kadar çıkabiliyor. Bu eğitimlerin ücretleri de saatlerine göre değişiklik arz ediyor. Ancak her ne kadar eğitim süresi uzun sürse de bunun sonucunda büyük bir başarı elde edebilmek pek ala mümkün olacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir